15-18 wyścigów F1 w sezonie 2020

Wybuch i rozprzestrzenianie się koronawirusa spowodowało zawieszenie większości wydarzeń sportowych na całym świecie. Dotknęło to m.in. Formułę 1.

Sześć z pierwszych ośmiu rund zostało przełożonych, podczas gdy GP Australii i Monako zostały zupełnie odwołane.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek Chase Carey – szef F1, odniósł się do ostatnich wydarzeń:

– W ciągu ostatniego tygodnia Formuła 1, dziesięć zespołów F1 i FIA zebrały się i podjęły szybkie, zdecydowane działania w ramach naszej pierwszej reakcji na pandemię COVID-19. Chociaż obecnie nikt nie może być pewien, kiedy sytuacja ulegnie poprawie, poprawi się, a kiedy już tak się stanie, będziemy gotowi ruszyć z wyścigami. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w zapewnianie naszym fanom mistrzostw świata 2020.

– Zdajemy sobie sprawę, że mogą wystąpić kolejne, dodatkowe opóźnienia w obecnie zaplanowanych zawodach, niemniej my i nasi partnerzy w pełni oczekujemy, że sezon rozpocznie się latem tego roku, ze zmienionym kalendarzem liczącym 15-18 wyścigów. Jak wcześniej ogłoszono, wykorzystamy przerwę wakacyjną, która została przesunięta na marzec/kwiecień, aby ścigać się w okresie letnim oraz przewidujemy, że data zakończenia sezonu wykroczy poza nasz pierwotnie planowany termin 27-29 listopada, z kolejnością i datami wyścigów znacznie różniącymi się od naszego oryginalnego kalendarza 2020.

– Nie można obecnie podać bardziej szczegółowego kalendarza ze względu na zmienność obecnych okoliczności, ale spodziewamy się w nadchodzącym miesiącu lepszego zrozumienia sytuacji w każdym z przyjmujących nas krajów, a także kwestii związanych z podróżami do tych państw.

– Korzystając z ogłoszenia i zgody FIA co do zasady na zamrożenia przepisów technicznych na 2021 rok, bez przerwy letniej i zamknięciem fabryk przeniesionym na okres marzec/kwiecień, sport zamierza teraz ścigać się w…Więcej na ten temat – Źródło informacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *