Bottas nie skreśla rajdów

Fin w Citroenie DS3 WRC niedawno wygrał swój pierwszy rajd, który zorganizowano na torze Paul Ricard, a w styczniu był piąty w Arctic Lapland Rally, gdzie prowadził Fiestę WRC. W przyszłorocznej edycji imprezy poprowadzi Citroena.

– Jest za wcześnie, by to skreślać. Nigdy nie wiesz, co będziesz robił w życiu i co się wydarzy. W tej chwili podoba mi się to i bawię się tym. Uważam również, że to dobry test dla mnie i zdobywam nowe umiejętności. Nie patrzę jednak daleko w przyszłość i dalej widzę siebie w Formule 1. Wciąż mam wiele do zaoferowania i osiągnięcia. Pewnego dnia pomyślę, co chcę dalej robić. Na razie rajdy są świetną zabawą i mogę powiedzieć: nigdy nie mów nigdy.

W ostatnich latach dwóch kierowców F1 decydowało się na regularne starty w rajdach samochodowych. W 2010 i 2011 roku na odcinkach specjalnych mistrzostw świata kibice mogli oglądać Kimiego Raikkonena. Fin najlepszy wynik uzyskał na Rajdzie Turcji 2010, gdzie był piąty.

Robert Kubica do momentu fatalnego wypadku na Ronde di Andore miał zaliczonych siedemnaście rajdów. Po przejściu rehabilitacji powrócił do występów w 2012 roku, a sezon później został mistrzem świata WRC 2. Podobnie jak u Raikonena najlepszym wynikiem Polaka jest piąte miejsce wywalczone na Rajdzie Niemiec 2013. W sezonach 2014 i 2015 startował Fordem Fiestą WRC, a ostatnim występem jest Rajd Monte Carlo 2016.Więcej na ten temat – Źródło informacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *