Dlaczego samochód gaśnie podczas jazdy?

Dlaczego samochód gaśnie podczas jazdy

Dlaczego samochód gaśnie podczas jazdy? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć Ci poniższ artykuł.

Gdy samochód gaśnie podczas jazdy, jest to niepokojący objaw. Problem jest tym większy, gdy śpieszymy się na spotkanie, a on już nie chce ponownie zapalić. Może również się zdarzyć, że zapala on ponownie bez problemu, jednak niepokojąca sytuacja powraca jak bumerang.

Najczęstsze powody zgaśnięcia samochodu podczas jazdy

Poniżej przedstawiam częste przyczyny, które mogą unieruchomić samochód w trakcie jazdy.

Pusty zbiornik paliwa

Oczywiste jest, że samochód bez benzyny nie będzie mógł się poruszać. W brew pozorom, jest to sytuacja, która się zdarza. Szczególnie narażone są na nią osoby, które uwielbiają jeździć na rezerwie. W takiej sytuacji, może się okazać, że nawet jeżeli jest paliwo, to mogła się zatrzeć pompa paliwa.

Problem z alternatorem

Problem z ładowaniem, to jedna z najczęstszych przyczyn zgaśnięcia samochodu. Co prawda przed tą sytuacją powinna ostrzec Cię kontrolka, która sygnalizuje nieprawidłowe działanie alternatora. Brak zapalonej kontrolki, nie wyklucza jednak problemów z alternatorem. Odpowiedni prąd ładowania jest bardzo ważny, a nieprawidłowe działanie alternatora i nagłe wyłączenie zapłonu, może powodować duże niebezpieczeństwo na drodze.

Błędy czujników lub spalone bezpieczniki

Nowoczesne samochody są nafaszerowane elektroniką. Z jednej strony jest to dobre, bo zwiększa bezpieczeństwo i zwiększa komfort jazdy. Z biegiem czasu, elektronika może szwankować i czujniki nie będą przesyłać odpowiednich sygnałów.

Awaria pompy paliwa

Kolejnym powodem zgaśnięcia podczas jazdy może być problem z pompą paliwa. Gdy coś podczas jazdy zatka filtr lub utknie w pompie, spowoduje to zatrzymanie samochodu, który znajduje się w ruchu. Z tego powodu, przed dłuższą trasą warto skontrolować stan pompy paliwa.

Problemy ze stacyjką

Nagła wyłączenie zapłonu, może również wskazywać na problemy ze stacyjką. Jeżeli jest gdzieś problem na stykach, to drgania, które występują podczas jazdy, może spowodować utratę mocy, a w efekcie silnik zgaśnie

Powyższy artykuł wymienia tylko najczęstsze przyczyny, które mogą spowodować nagłe wyłączenie samochodu. Nie są to jednak wszystkie możliwe przyczyny.

1 comment

  1. Jednym z takich czujników, który może powodować niespodziewane gaśnięcie auta jest czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałka rozrządu. Ujawniają swoje uszkodzenia najczęściej po rozgrzaniu silnika. Zabrudzony oraz długo nie wymieniany filtr paliwa może również doprowadzić do gaśnięcia silnika. Problemy są nasilone w przypadku silników Diesla, szczególnie zimową porą. Parafina zawarta w paliwie osadzi się na medium filtracyjnym i zablokuje przepływ paliwa co zatrzyma prace silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *